Education

ایلان ماسک چه مهارت هایی دارد و چرا اینقدر موفق است؟

ما می توانیم دستاوردهای ایلان ماسک را در خواب به صدا درآوریم: یکی از بنیانگذاران غول پولی پی پال. بنیانگذار تسلا موتورز، شرکت خودروهای الکتریکی که جهان را تغییر می دهد. و بنیانگذار Space X که بر اکتشافات فضایی و سفرهای فضایی تمرکز دارد و حتی ناسا را با فضاپیمای خود به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده است. ما همچنین می‌توانیم بی‌حوصله مجموعه‌ای از صفت‌ها را که او و ویژگی‌های رهبری او را توصیف می‌کنند به صدا درآوریم: مبتکر، رهبر، نابغه، آینده‌نگر، کارآفرین. اما آیا می توانیم توضیح دهیم که چرا مدیر عامل اسپیس ایکس اینگونه است؟ و آیا می‌توانیم نه تنها چیزهایی را که ماسک را به چنین فردی موفق تبدیل می‌کنند، تعیین کنیم، بلکه می‌توانیم آنها را در زندگی خود تجسم دهیم؟ او چه مهارتی دارد که بتوانیم آن را در سبک رهبری خودمان پیاده کنیم؟ ممکن است انجام این کار کمی دشوارتر باشد، اما به نظر من امکان پذیر است. من بخش زیادی از زندگی حرفه‌ای‌ام را صرف کار با بازیگران فوق‌العاده بالا کرده‌ام، و اگرچه همه آن‌ها با استعدادها، عادت‌ها و اخلاق سخت کارشان مرا تحت تأثیر قرار می‌دهند، اما به سطح ماسک نمی‌رسند. مدتی است که ماسک را ارزیابی می کنم و پنج دلیل مختلف را بیان کرده ام که توضیح می دهد که چرا او چنین موفقیتی پیدا کرده است. من اینجا در مورد آنها صحبت خواهم کرد.


1-"نه" یعنی هیچ حکایتی وجود دارد که همسر اول ماسک، جاستین ویلسون، از او در دوران کالج زمانی که آن دو برای اولین بار در دانشگاه کوئینز ملاقات کردند، می گوید. او در یکی از آزمایشات خود 98 درصد را دریافت کرد. او که یک کمال گرا بود، نزد استادش رفت و از آنها خواست تا نمره او را به 100% تغییر دهند. اکنون بسیاری از شما این را می خوانید و فکر می کنید: چرا؟ این کار چه فایده ای دارد؟ من با 98 درصد راضی بودم. من احساس می کنم به همان شیوه. اما این جزئیات کوچک و ساده، تعیین کننده است. ببینید، 2 درصدی که ماسک را از امتیاز و کمال فعلی‌اش جدا می‌کرد، برای او مانند یک «نه» غول‌پیکر به نظر می‌رسید. اما او جواب نه را قبول نمی کرد. حتی اگر برای 2٪ بود. این 100٪ برای او به اندازه کافی معنی داشت که او خود را در موقعیتی احتمالاً ناخوشایند قرار داد، با استادش صحبت کرد و گفتگوی سختی را انجام داد که بسیاری از مردم از آن دوری می کردند. در نهایت او به راه خود رسید. چرا؟ زیرا "نه" معنایی نداشت. اگر بتوانیم بر ترس اولیه از «نه» گفتن غلبه کنیم و بفهمیم که نه واقعاً هیچ معنایی ندارد، بهتر از آن خواهیم بود. چه تعداد فرصت به دلیل ترس از پرسیدن از دست می رود؟


2-یک فوکوس منفرد و بدون پلک ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، که اصالتا اهل آفریقای جنوبی است، هنر متمرکز ماندن را کامل کرده است. در واقع، زمانی در دوران نوزادی شرکت تسلا بود که ماسک زیر میزش می خوابید و هفته ها 75 ساعت کار می کرد تا مشکل خاصی حل شود و اهدافش محقق شود. در این مدت به هیچ چیز دیگری فکر نمی کرد. او با کارهای خسته کننده دیگر پرت نمی شد. تنها چیزی که روی آن تمرکز کرد، وظیفه ای بود که در دست داشت. اکنون به تسلا نگاه کنید: این غول در حال شکوفایی است که دنیای خودرو را تغییر می دهد. بدون تمرکز بی‌وقفه آقای ماسک در خط مقدم، مطمئناً اینطور نخواهد بود. این تمرکز به ماسک این امکان را داده است که هنر ورود به یک "وضعیت جریان" را کامل کند، یعنی زمانی که "فرد به طور کامل در یک فعالیت غوطه ور می شود" در Very Well Mind. غوطه ور بودن را می توان به عنوان حالتی از تمرکز تعریف کرد که در آن فرد کاملاً جذب و غرق در کار خود می شود. این حالت جریان تنها زمانی حاصل می‌شود که فرد بتواند بدون حواس‌پرتی با سایر وظایف کم‌اهمیت انجام دهد. به زندگی کاری خود و راهی که برای انجام وظایف روزانه خود می روید فکر کنید. چند وقت یکبار حواس


3-اخلاق کاری که از اشتیاق تغذیه می کند یکی دیگر از عواملی که به ماسک کمک می کند تا وارد وضعیت جریان شود و در حالت جریان باقی بماند، مربوط به کیفیت کاری است که انجام می دهد. ماسک یک مطالعه موردی عالی برای کسی است که اخلاق کاری اش از اشتیاق او تغذیه می شود. او کاری را که انجام می دهد دوست دارد زیرا کاری را که دوست دارد انجام می دهد. اشتیاق او به کارش آنقدر شدید است که به شیفت های آخر شب دامن می زند، باعث ایجاد انگیزه در هفته های کاری 80 ساعته می شود و همانطور که در قسمت آخر در مورد آن صحبت کردیم، خوابیدن زیر میزش. حقیقت این است که اگر در کاری که انجام می‌دهیم اشتیاق داشته باشیم - یا اشتیاق پیدا کنیم، کار دیگر احساس کار نمی‌کند. تبدیل به یک ماموریت یا بازی می شود و ما از کاری که انجام می دهیم لذت می بریم. هفته های کاری هشتاد ساعته شبیه هفته های کاری نیست، زیرا اشتیاق ما به ما دامن می زند.


4-بزرگ فکر کردن با کوچک فکر کردن بسیاری از ایده های بزرگ ماسک از سوالات کوچک ناشی می شود. چگونه حمل و نقل کالیفرنیا را راحت تر کنیم؟ یک راه آهن یک راه آهن برقی یک راه‌آهن برقی که از میان یک تونل عظیم می‌گذرد و در کنار کوه حفر شده است. سوال اولیه همیشه کوچک است، سپس پاسخ ها به تدریج بزرگتر می شوند. سپس هر پاسخ به سؤال را می گیرد و سعی می کند آن را به بهترین شکل ممکن بیان کند. راه مشک. پس یک ایده کوچک پیدا کنید. پاسخ‌های واضح را بدهید، سپس روی آن پاسخ‌ها بچرخید و با سرسختی آن‌ها را دنبال کنید. ایده های بزرگ همیشه از تفکر کوچک ناشی می شوند.


5-سالم، شدت تزلزل ناپذیر ماسک بدیهی است که شدید است. در واقع، هر یک از چهار صفت یا اصول اساسی که در بالا توضیح دادیم، فقط توسط کسانی پرورش می‌یابد که شدت خاصی دارند. با این حال، ماسک این کار را به شیوه‌ای سالم و سازنده انجام می‌دهد. من افراد زیادی را می‌شناسم که تلاش می‌کنند مقدار مشخصی از شدت را به کار خود بیاورند و فرسوده شوند، از کار بیفتند یا بیش از حد پیش بروند. آنها افراد را بیرون می راند، از کنترل خارج می شوند، یا در نهایت به طور چشمگیری ضعیف عمل می کنند. من معتقدم که توانایی استثنایی ماسک در حفظ سلامتی شدت به دلیل طرز فکر او در حالت جریان، اشتیاق او به کار و تمرکز مطلق او است.

Related Contents

Female Education In Afghanistan

نکته رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار جدید 5

ایلان ماسک چه مهارت هایی دارد و چرا اینقدر موفق است؟

How To Fix Customer Service In Afghanistan?

The 5-Reasons that made Alokozay Company Successful

Follow Kabulland

Facebook Twitter Linkedin